Metody, techniky

Ve školách a kurzech níže uvedených učitelů, kterým velmi děkuji, jsem čerpala inspiraci pro svou současnou práci.

 • Dech existence, výcvik - Bhagat
 • Škola bederních svalů (m. psoas, tělo jako proces i ,,fluidní organismus") - Michaela Cusanová
 • Shiatsu - Darja Havelková, Jan Pletánek
 • Healing podle Barbary A.Brennan - Darja Healing School, kde jsem také několik let dělala asistentku výuky
 • Kraniosakrální terapie - Nijesh Ulrych Hesse a Majka Zelenáková
 • Konstelace - výcvik u Jana Bílého
 • EFT a další techniky- Marta Nosková, Richard Flook
 • Reiki - Eva Melzerová, Inge Schubert, Sofie Hanáková
 • další sebezkušenostní kurzy (Jitka Vodňanská, Dragan Vujovič)
 • různé typy masáží (sportovní masáž, Dornova metoda, lymfodredrenáž atd.)
 • a samozřejmě můj největší učitel - ŽIVOT

 • Kraniosakrální vyrovnání (CS terapie)

  Nesmírně silný prostředek, pomocí kterého můžeme ladit Tělo a Duši. Hloubka, uvolnění, sladění, vyrovnání, porozumění proč ... Pomocí maximálně jemného dotyku nahlížím do fascinujícího světa fascií, ale i mnohem dál. Fascie, povázka propojuje celé tělo (je to někdy jemná, jindy poměrně silná blanka, kterou vidíte na povrchu svalu) a z toho důvodu lze přes uvolněné tělo cítit vlnu (tepla, propojení) až na jeho druhém konci. Pracuje se s rytmem kraniosakrálního moku, za podpory kterého jdou mnohem snáz uvolňovat různé bloky. Tkáň se lépe prokrví, stoupne okysličení a mnohonásobně se zvýší šance pro zásah vlastního imunitního systému v případě potřeby. Jde tedy o jakýsi vnitřní dialog s vnitřní moudrostí těla. Když naváži komunikaci, už jen následuji tělo a nechám se jím vést, případně mu dávám možnost podívat se na problém odjinud, aby si samo tělo mohlo najít svou pozici, která je pro něj nejméně energeticky náročná. Pracuje se na masérském stole a člověk je oblečený v pohodlném oděvu. Proto doporučuji vzít si s sebou něco pohodlného na převlečení. Totéž platí pro shiatsu.

  Shiatsu

  Čerpá z tradiční čínské medicíny. Pracuje se s energetickými meridiány v těle. Při shiatsu uvolňujeme energetické bloky a nerovnováhy a tím se harmonizují i meziorgánové vztahy. Komunikace s tělem - můžete cítit, jak je všechno propojené, a pokud není, tělo dostává v ošetření informace k ozdravným možnostem. Při práci se dostanete do mnohem bližšího kontaktu sami se sebou. Proniknete do hloubky, kam obvykle nenahlížíte a dostanete tak velkou šanci se lépe poznat a porozumět. Vyznat se ve svých pocitech a emocích, cítit tělo tak intenzivně, jak nejste zvyklí. Pracuji v maximálním možném uvolnění a v důvěře, že systém může sám se svými prostředky nastartovat ozdravný proces a vstoupit do rovnováhy. Alespoň na chvíli. I to je ale cenné, protože tělo už ví, že to lze, že to umí. Učíme se tak, že v případě všudypřítomného stresu máme řešení sami v sobě. A tak i předlohu zdraví. Shiatsu velmi pomáhá urychlit rekonvalescenci. (Mám velmi dobré zkušenosti např. s použitím po sundání dlouhodobé sádry. Tam jsou zlepšení opravdu velká a rychlá.)

  Konstelace

  O konstelacích bylo už napsáno hodně. Pokud bych to měla shrnout v jedné větě - jde o to, že nám konstelace umožní pohled zvenku - pohled na obraz, jehož nejsem součástí. Stávám se tedy jeho pozorovatelem a to mi přináší možnost vidět jiná řešení, jiné reakce, než když situaci prožívám. Já sama mám takový osobní "konstelační" zážitek, který popíše snadno a krátce spoustu aspektů. Jednou, když byl syn malý a já ho po koupání šla zabalit do ručníku, tatínek ho vyfotil. Banální věc :-). ALE, když jsem vyzvedávala hotové fotky a koukla jsem se na tuhle jednu, uviděla jsem, že syn právě čůral. A co tím chci vyjádřit? Ani jeden jsme nevěděli, co se v tu chvíli děje. Oba jsme byli zaujati něčím jiným, měli jsme přesnou představu, co děláme, ale tohle oběma uniklo. Ukázalo se to až na fotce. Mohli jsme tam uvidět ten jedinečný okamžik ... Uviděli jsme ho z jiného úhlu... A přesně tohle jsou konstelace. Vidíme to, co není vidět, pokud jsme "v tom" bez odstupu. Konstelace používám spíš ve formě rychlých vhledů. Individuálních minikonstelací, které ale, zejména v kombinaci s ošetřením, jsou překvapivě silným prostředkem rychlé pomoci.

  EFT a práce s časovou osou

  Pro mě skvělá doplňující technika, se kterou se dá pracovat na psychických blocích nebo třeba na utkvělých představách, které už s námi dávno neměly být. Uvolňování "gum", které nás stahují zpátky do minulosti, což bývá často v tu nejnečekanější a nejnevhodnější dobu...

  Uvolňující olejová intuitivní masáž (hluboká regenerace)

  Vnese do života velké a hluboké uvolnění. A také vnímání velké radosti a propojení. Pokud budete chtít olejovou masáž, prosím o nahlášení dopředu.

  "Pracovní" procházka

  Nápad na tento koncept se zrodil ze zkušenosti. Někdy pracujeme opravdu dlouho na posunutí přesvědčení, která nám brání najít sebe. Je dobré a příjemné změnit sezení v místnosti za pobyt venku. Příroda nás maximálně podpoří a pomůže uvolnit všechno pěkně z hloubky.
  Pracuji v Praze 10 - Malešicích a v Českém Brodě.

  Adresa - Praha

  Janderova 15, Praha 10 - Malešice
  (spojení autobusy 177 a 195 do zastávky Malešické náměstí)

  Adresa - Český Brod

  Nám. Arnošta z Pardubic 32, Český Brod
  (ordinace 3RE - pěšky 5 minut od vlakového nádraží)

  Romana Karmazínová

  Email

  romana.karmazinova@seznam.cz

  Telefon

  +420 725 959 343
  Rezervace provádějte nejlépe emailem nebo SMS.

  Najdete mě na Facebooku