Kraniosakrální vyrovnání (CS terapie)

Nesmírně silný prostředek, pomocí kterého můžeme ladit Tělo a Duši. Hloubka, uvolnění, sladění, vyrovnání, porozumění proč… Pomocí maximálně jemného dotyku nahlížím do fascinujícího světa fascií, ale i mnohem dál. Fascie propojují celé tělo a z toho důvodu lze přes uvolněné tělo cítit vlnu vnitřního propojení. Pracuje se s rytmem kraniosakrálního moku, za podpory kterého jdou mnohem snáz uvolňovat různé bloky. Tkáň se lépe prokrví, stoupne okysličení a mnohonásobně se zvýší šance pro zásah vlastního imunitního systému v případě potřeby. Jde tedy v podstatě o dialog s vnitřní moudrostí těla. Když naváži komunikaci, už jen následuji tělo a nechám se jím vést, případně mu dávám možnost podívat se na problém odjinud, aby si samo tělo mohlo najít svou pozici, která je pro něj nejméně energeticky náročná. Pracuje se na masérském stole a člověk je oblečený v pohodlném oděvu. Proto doporučuji vzít si s sebou něco pohodlného na převlečení. Totéž platí pro shiatsu.

Shiatsu

Čerpá z tradiční čínské medicíny. Pracuje se s energetickými meridiány a akupunkturními body těla. Při shiatsu uvolňujeme energetické bloky a srovnáváme nerovnováhy a tím se harmonizují i meziorgánové vztahy. Komunikace s tělem – můžete cítit, jak je všechno propojené, a pokud není, tělo dostává v ošetření informace k ozdravným možnostem. Při práci se dostanete do mnohem bližšího kontaktu sami se sebou. Proniknete do hloubky, kam obvykle nenahlížíte a dostanete tak velkou šanci se lépe poznat a porozumět. Vyznat se ve svých pocitech a emocích, cítit tělo tak intenzivně, jak nejste zvyklí. Pracuji v maximálním možném uvolnění a v důvěře, že systém může sám se svými prostředky nastartovat ozdravný proces a vstoupit do rovnováhy. Alespoň na chvíli. I to je ale cenné, protože tělo už ví, že to lze, že to umí. Učíme se tak, že i v případě všudypřítomného stresu máme řešení sami v sobě. Shiatsu velmi pomáhá urychlit rekonvalescenci. (Mám velmi dobré zkušenosti např. s použitím po sundání dlouhodobé sádry, při dlouhodobých fyzických problémech. Tam mohou být zlepšení opravdu velká a rychlá.)

Konstelace

O konstelacích bylo už napsáno hodně. Pokud bych to měla shrnout v jedné větě – jde o to, že nám konstelace umožní pohled zvenku – pohled na obraz, jehož nejsem součástí. Stávám se tedy jeho pozorovatelem a to mi přináší možnost vidět jiná řešení, jiné reakce, než když situaci prožívám. Já sama mám takový osobní „konstelační“ zážitek, který popíše snadno a krátce spoustu aspektů. Jednou, když byl syn malý a já ho po koupání šla zabalit do ručníku, tatínek ho vyfotil. Banální věc :-). ALE, když jsem vyzvedávala hotové fotky a koukla jsem se na tuhle jednu, uviděla jsem, že syn právě čůral. A co tím chci vyjádřit? Ani jeden jsme nevěděli, co se v tu chvíli děje. Oba jsme byli zaujati něčím jiným, měli jsme přesnou představu, co děláme, ale tohle oběma uniklo. Ukázalo se to až na fotce. Mohli jsme tam uvidět ten jedinečný okamžik. Uviděli jsme ho z jiného úhlu… A přesně tohle jsou konstelace. Vidíme to, co není vidět, pokud jsme „v tom“ bez odstupu.

Konstelace používám i ve formě rychlých vhledů – minikonstelací, které jsou překvapivě silným prostředkem rychlé pomoci.

Lymfatická masáž 

Je to uznávaná léčebná metoda s širšími možnostmi využití. Masáž přispívá k odvádění nečistot z krve, eliminuje otoky a pomáhá i s regenerací tkání. Podporuje činnost lymfatického systému, který je často způsobem našeho života zahlcený. Technika využívá znalosti anatomického uspořádání mízního řečiště. Účinnost speciálních masérských tahů rychle proslavila tuto techniku po celém světě.

Lymfatická masáž obličeje detoxikuje, pomáhá od bolesti hlavy, odstraňuje otoky pod očima a působí proti únavě.

Masáž pro těhotné

Masáž se nesmí dělat v prvním trimestru. V pokročilejším těhotenství naopak může velmi ulevit od nevolností, zácpy, ztuhlostí a v době porodu můžeme podpořit i průběh porodu jemným uvolněním těla ženy.  Mám zkušenost, že tato masáž i nádherně propojuje matku s ještě nenarozeným miminkem prostřednictvím laskavých, pečujících dotyků. Relaxace je moc důležitá i v těhotenství.

Uvolňující olejová intuitivní masáž (hluboká regenerace)

Vnese do života velké a hluboké uvolnění. A také vnímání velké radosti a propojení. Pokud budete chtít olejovou masáž, můžeme se domluvit třeba až na tříhodinovém konceptu, kdy projdeme opravdu celé tělo i obličej. Je to maximálně uvolňující a také se tato forma hodí jako dárek ve formě voucheru. Mohu používat též esenciální oleje pro další prohloubení zážitku.

V těchto školách a kurzech mých vážených učitelů, jsem čerpala teoretický i praktický základ a inspiraci pro svou milovanou práci.

Shiatsu

(výcvik akreditovaný MŠMT) – Darja Havelková, Jan Pletánek

Kraniosakrální terapie 

Nijesh Ulrych Hesse a Majka Zelenáková

Masérský rekvalifikační kurz sportovní masáže

Stáňa Bartošová a Libor Doležal

Lymfatická masáž těla a obličeje

VZ ZHS Zlín

Healing podle Barbary A.Brennan

Darja Healing School, kde jsem také několik let dělala asistentku výuky

Konstelace výcvik

Jan Bílý, Vojta Franče, Bhagat a Jitka Vodňanská

Dech existence výcvik

Shagat

Škola bederních svalů (m. psoas, tělo jako proces i ,,fluidní organismus“)

Michaela Cusanová

Akreditovaný rekvalifikační kurz Kosmetička

Beauty akademie

Mnohé další sebevzdělávací a meditační kurzy

Komala de Amorim, Hi-ah Park, Zuzana Čepelíková, Eva Melzerová, Inge Schubert, Avatar 3000